Dört Dörtlük İzmir Karşıyaka Müzik Kursu

T.C. M.E.B. İzmir Özel Dört Dörtlük Müzik Kursu


2003 yılı Ağustos ayında kurulmuştur. Kurumumuz müzik eğitimi vermenin yanı sıra, düzenleyeceği her türlü etkinliklerle başta Karşıyaka ilçemiz olmak üzere İzmir’in kültür ve sanat hayatına canlılık getirmeyi, müzikle insanları mutlu etmeyi görev bilmektedir. Kurumumuz çalışanları, Devlet Konservatuvarı ve Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun kişilerdir.

 

 

 

Kurumumuz; kurulduğu günden itibaren ülkemizde gerçek sanatın gelişmesi ve yücelmesi, gerçek sanatçının hak ettiği değeri görmesi için Müzik Kursu İzmirher türlü girişime elinden geldiği ölçüde maddi manevi destek olmayı sosyal bir sorumluluk olarak prensip edinmiştir.

Avrupa Birliği yolunda ilerleyen ülkemiz, Cumhuriyetimizin 75. yıldönümü olan 1998 yılında 8 yıllık kesintisiz eğitim ile genç beyinleri eğitmede önemli bir adım atmıştır.

T.C. M.E.B. İZMİR ÖZEL DÖRT DÖRTLÜK MÜZİK KURSU olarak, Yüce Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmanın en önemli gerekliliklerinden birinin de özellikle gençlerin ruhlarını sanatla ve müzikle eğitmek olduğunu savunmakta, bunun da ötesinde insanı insan yapan değerleri onlara her fırsatta anlatmayı, öğretmeyi görev bilmekteyiz.

Yozlaştığını hissettiğimiz sanat ve toplum hayatımızın en önemli gereksinimlerin birinin de bu olduğuna inanıyoruz.